Wzory torebek decoupage

Dzięki sztuce decoupage zwykłe przedmioty otaczające nas na co dzień mogą przemienić się w prawdziwe cuda, a nasze mieszkanie w małą galerię sztuki. Metoda ta w ostatnich latach robi oszałamiającą karierę. Decoupage króluje na osłonach od doniczek, ramkach na zdjęcia, wazonach, talerzach, jako samodzielne obrazki lub zdobienie mebli. Papierowe wzory możemy przyklejać nie tylko na drewnie, metalu, szkle, ceramice czy plastiku, ale także na tkaninach, dlatego świetnym pomysłem dla oryginalnych kobiet będą torebki ozdobione techniką decoupage.

Do ozdabiania damskich torebek metodą decoupage nadają się te wykonane z tkanin. Ponadto muszą być to tkaniny naturalne i niebarwione, najlepiej len lub bawełna o odpowiedniej gęstości, aby klej jak najlepiej połączył się z tkaniną. Tak jak w przypadku ozdabiania innych przedmiotów potrzebne są papierowe wzory, najlepiej z cieniutkiej serwetki, klej do decoupage, pędzel, ponadto folia aluminiowa, którą wkładamy do środka torby w celu uniknięcia przesiąkania kleju na drugą stronę, papier pergaminowy do wypieków, wałek do ciasta i żelazko. Po zabezpieczeniu torby folią, smarujemy tkaninę klejem, po czym nanosimy warstwę serwetki z nadrukiem. Przez pergamin dociskamy całość wałkując torbę, aby serwetka była idealnie dociśnięta, a klej rozprowadzony równomiernie. Następnie prasujemy żelazkiem nastawionym na jedną kropkę od 5 do 10min wyłączając w żelazku funkcję pary, a gdy całość będzie sucha, delikatnie odklejamy pergamin od nadruku i usuwamy folię aluminiową ze środka.

Dzięki tej metodzie ze zwykłej, szmacianej torby możemy uzyskać modną i oryginalną torebkę w ciekawe wzory. Mogą to być zdjęcia sławnych osób, miast, samochodów, krajobrazów, motyw starej, czarnobiałej gazety, egzotyczne ornamenty, kwiaty lub inne motywy roślinne. Możemy także samodzielnie zaprojektować nadruk i po wydrukowaniu na cienkim papierze, ozdobić nim torebkę. Dzięki takim niebanalnym dodatkom, których na próżno szukać w sklepach, z pewnością będziemy wyglądały ciekawie i niepowtarzalnie.