Butelki, pudełka i szkatułki zdobione techniką decoupage

Dzięki decoupage, czyli technice serwetkowej zdobienia przedmiotów nasze mieszkanie może wypełnić się pięknymi i oryginalnymi drobiazgami, które sprawią, że wnętrze stanie się ciepłe i przytulne. Metoda ta jest ponadto świetną zabawą, dającą uczucie satysfakcji i relaksu. Choć zdobić w ten sposób możemy prawie wszystko, nawet meble, warto zacząć od takich drobiazgów jak np. pudełka czy butelki.

Ze zwykłego, nieciekawego pudełka z drewna możemy stworzyć piękną i niepowtarzalną szkatułkę na biżuterię czy inne małe przedmioty. Do tego potrzebne są klej do decoupage, lakier bezbarwny – matowy bądź błyszczący, pędzelki, nożyczki, papierowe wzory, np. z serwetek czy papieru ryżowego albo wycięte z gazet. Jeśli chcemy aby pudełko wyglądało na starsze, możemy zastosować preparat do spękań. Możemy również przed zastosowaniem techniki decoupage pomalować przedmiot farbą akrylową. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać pudełka i szkatułki o bardzo ciekawych wzorach, np. w kwiaty, listki, owoce, pejzaże, egzotyczne ornamenty oraz wiele innych.

Nasza kuchnia z pewnością nabierze ciepłej i miłej atmosfery jeśli wśród butelek z artykułami spożywczymi ustawimy pięknie ozdobione techniką decoupage butelki. Zwykła butelka po soku, occie czy winie może wyglądać naprawdę wyjątkowo, jeśli przykleimy do niej ryciny pięknych gałązek czy wycięte z serwetki aniołki. Oprócz wycinanek z papieru można do powierzchni przykleić także prawdziwe zasuszone listki i kwiaty, które wyglądają naprawdę wspaniale, jednak muszą być dość elastyczne i drobne, aby nie połamały się podczas przyklejania do nierównej butelki.

W podobny sposób możemy udekorować także wiele innych przedmiotów. Zwyczajny słoik lub puszka mogą zamienić się w prawdziwe cudo, które ozdobi nasze mieszkanie lub sprawi radość naszym bliskim jako piękny i niepowtarzalny prezent.